Çiğli Membran

Çiğli Membran

Membran ısı ve su yalıtım sistemlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. İşlevsel özellikleri oldukça fazla olan membranlar yapıları çok iyi koruyabilen özelliklere sahiptir. Kaliteli membranların kullanıldığı yapılarda su ve ısıdan kaynaklı sorunlar yaşanmaz. Yapıların en önemli bölümleri arasında olan çatılar membranlar ile korunduğu sürece uzun süreli kullanılabilir. Çiğli membran uygulamaları kapsamında hizmet veren firmamız yalıtım sorunlarınıza ekonomik çözümler sunarak sorunlarınızı uzun vadede çözebilir. Son yıllarda yapılar için zorunlu hale gelen membran uygulamaları yapıdan yüksek fayda sağlayabilmeniz hususunda avantaj sağlamaktadır. Özellikle su yalıtımı maksadıyla her alanda kullanılabilen bir malzeme olması membranı daha cazip hale de getirmiştir. Islak veya kuru zemin fark etmeksizin her alanda rahatlıkla kullanılabilir.

cigli-membran

Su Yalıtımında Membran Avantajı

Membran çatıların maruz kaldığı tüm olumsuzlukları sonlandırmak maksadıyla yapılan, yapıların çatısında meydana gelen su sızıntılarını ortadan kaldıran bir uygulamadır. Çiğli membran olarak faaliyet gösteren firmamız, uygulama sonrası en ufak bir su sızıntısına maruz bırakmayacak şekilde çalışır. Öncelikle zeminin temizliğinden başlayarak alanı membran uygulamasına uygun hale getiririz. Ardından 10 metre uzunluğunda 1 metre genişliğindeki membranları şaloma ateşi ile eritiriz. Bu eritme işlemi sayesinde membran zemine eriyerek yapışır. Ardından tekrar 10 cm binili olacak şekilde membran yapıştırılır. Zemini tamamen membran ile kapladıktan sonra ek yerleri için eritme işlemine başlanılır. Tüm bu işlemler uzmanlığımız çerçevesinde gerçekleşip binanız tam anlamıyla koruma altına alınır. Dikkat ve özenle yapılmış membranlar ne şiddetli yağmurlar ne de kar sularından etkilenir.  Firmamız, kaliteli membranlar kullanarak uygulamadan en üst seviyede faydalanmanıza imkân sağlar.

Isı Yalıtımında Membran Avantajı

Membranlar iki farklı amaç için kullanılan, beklentileri de rahatlıkla karşılayabilen bir malzemedir. Çiğli membran uygulamaları özellikle ısı yalıtımı için de kullanılır. Isı yalıtımı uygulaması sırasında iki membran arasına ısı yalıtım levhaları konmaktadır. Böylelikle uygulamadan maksimum düzeyde faydalanmak mümkün olur. Isı yalıtımı için tercih edilen membran yaz aylarında sıcak havayı yüzeyde bırakarak yapının ısı almasını engellerken, kış aylarında da soğuk havayı yapı dışarısında bırakarak yapının soğuk havadan etkilenmemesine imkân sağlar. Membran uygulamaları tüm dünyada tercih edilen bir uygulama olup titiz bir çalışma gerektirmektedir. Firmamızı arayarak membran uygulamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *