Döşemealtı Membran

Döşemealtı Membran

Isı ve su yalıtımında kullanılan membran sistemleri görsel açıdan da göz  doldurucudur. Özellikle yaz aylarında gölgelendirme teknolojilerinde kullanılan membran ürünler kaplama, germe ve yayma teknolojileri kullanılarak hazırlanırlar. Yeni dönem yapı sektörünün olmazsa olmazı membran teknolojisi sayesinde daha konforlu yaşam alanları elde edilebilir. Dış ve iç mekânlarda mevsimlerin ve zamanın yıpratıcı etkilerine karşı kendini koruyabilen teknolojik çözümlerin adresi Döşemealtı membran firması ile tanışarak zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Mevcut firmaya ait kurumsal siteyi kullanarak iletişim, sipariş, online ürün kataloğu ve diğer hizmetleri detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulursunuz.   Önde gelen inşaat ve şantiye firmalarının birinci tercihi olan firmanın daha önceden hizmet verdiği yerler ile kullanıcı yorumlarını da aynı site üzerinde takip edebilirsiniz.

dosemealti-membran

dosemealti-membran

Isı Yalıtımında Kullanılan Membran ve Özellikleri

İçeriğinde zift ve asfalt barından rulo teknoloji çatılarda, teraslarda ve diğer yüzeylerde güneşten doğru şekilde istifade etmeyi kolaylaştırır. Yaz aylarından güneş ışınlarının zararlı etkilerini kıran yapı, kış aylarında ısıyı içine çekerek olumsuz hava koşullarına karşı koruyucu bir kılıf oluşturur. Sistemin arasına döşenen yalıtım malzemesi sayesinde mevsimsel etkilere göre sıcağı geçirmemek ve ya absorbe etmek mümkündür.  Düz yüzeylere başarılı bir şekilde uygulanan bu sistemler baca diplerine ve dilitasyon bölgelerinde de kolayca kullanılabilir.  Hava koşullarının yanında kimyasal etkilere de dayanıklılık gösteren Döşemealtı membran sistemleri yapının ömrü elverdiği ölçüde sürekli kullanım avantajı sağlar.  İçeriğindeki polyester keçe ise katmanın dayanıklılığını ve yalıtkanlığını artıran bir diğer özelliktir.

Sıvı Yalıtımında Kullanılan Membran ve Özellikleri

Tıpkı sıvı yalıtımında olduğu gibi ısı yalıtımında da benzer teknolojiler sıvı katmanlar kullanılarak üretilir. Sıvıyı geçirmeyen, soğuk ve sıcak etkilere karşı ters etki yaparak daha elverişli ortamlar elde edilmesini sağlayan sistem doğru firmalardan temin edilmesi halinde işlevsel bir şekilde uzun süre kullanılabilir.  Uzun ömürlü kullanım için membran katmaları üzerine aşırı yük bindirilmemeli ve ağır hasar verecek darbelere karşı tedbirli olunmalıdır.  Olası yıpranmalarda ise sorunun büyümemesi için düzenli periyodik bakım yaptırmak yalıtım sistemini korumak açısından önemlidir.  Döşemealtı membran sistemleri ile ilgili teklif almak, soru, öneri ve görüşlerinizi yetkili firmaya bildirmek için site üzerinden mesaj gönderebilir, telefonla arayabilir ya da ilgili servis noktasına şahsen başvuru yapabilirsiniz.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *