Ödemiş Membran

Ödemiş Membran

Günümüzde binaların yapım aşamasında tercih edilen materyaller daha kaliteli ve işlevsel özellikleri bakımından da oldukça dayanıklıdır. Binaların daha uzun süre sağlıklı kalabilmeleri tercih edilen materyaller ile alakalıdır. Her yapıda en çok karşılaşılan sorunlardan birisi şüphesiz sızıntılardır. Her ne sebeple olursa olsun bu sızıntılar oldukça can sıkıcı bir olaydır. Hayatımızı olumsuz yönde etkileyen görünüm açısından da oldukça rahatsız edici olan bu sızıntılar zamanla binanın yapısını bozan olaydır. Zamanla yapısı bozulan yapılarda rutubet, nem ve koku gibi sorunlar da ortaya çıkar. Membran son zamanlar su ve ısı yalıtımını en iyi şekilde sağlayan yapı malzemeleri arasında yer alır. Ödemiş membran temini ve uygulaması konusunda profesyonel hizmet veren firmamızın hizmetlerine güven duyabilirsiniz. Yapılarınız için en iyisini düşünen firmamızda membran kalitesi birinci sınıftır. Bu yüzden membran uygulaması sonrası herhangi bir teknik sorun ile karşılaşmayacağınızı firma olarak garanti edebiliriz.

odemis-membran

odemis-membran

Membran Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle membran uygulaması teknik gerektirmeyen fakat bilgi sahibi ustalar tarafından yapılması gereken bir malzemedir. Şaloma ateşi ile eritilerek yapıldığı için ateş ısı ayarı konusunda bilgi olmak gerekir. Bunun yanı sıra çatılara uygulanacak bu malzeme zift ve asfalt içerdiği için bu konuda dikkat etmek gerekir. Son derece dikkatle yapılması gereken bir uygulama olduğu için bu konuda firmamıza güven duyabilirsiniz. Ödemiş membran konusunda uzman kadromuz yalıtım sorunlarınıza kısa sürede ve ekonomik bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır. Membranlar 10 metre uzunluğunda ve 1 metre genişliğinde bir malzemedir. Uygulama sırasında şaloma ateşi tercih edilir. Şaloma ateşi ile eriyen membranlar zemine eriyerek yapışır. Yapışan membranların üzerine 10 cm binili olacak şekilde tekrar membran yapıştırılır. Zemin tamamen membran ile kaplandıktan sonra ek yerlerinden ısıtılır. Böylelikle ek yerlerinde meydana gelen açıklıklar da kapanmış olur.

Su Yalıtımına Kökten Çözüm

Mükemmel su ve ısı yalıtımı sağlayan membranlar son dönemlerde yapıların kurtarıcısı niteliğindedir. Ödemiş membran konusunda uzman olan firmamızın tercih ettiği materyallere de uygulama sırasındaki işçiliğine de güvenebilirsiniz. Daha sağlıklı ve dayanıklı yapılar için oldukça önemli olan membranlar usta eller tarafından yapıldığı sürece anlam kazanır. Daha fazla bilgi için iletişime geçiniz.

 

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *