AÇILIR KAPANIR SİSTEMLER


Halat Taşıyıcı Membran Örtü Sistemleri geniş açıklıkları genelde dikdörtgen, kare , daire, daire parçası, üçgen gibi geometrilerde ebad sorunu olmadan tasarlanabilen motorlu açılıp kapanabilen sistemlerdir. genelde gölge amaçlı olup, öngerilmeli  formlarda yapılırsa rüzgar, kar ve yağmur gibi dış etkenlere karşı da dayanıklı olurlar. Yağmur ve rüzgarsensörü, uzaktan kumanda sistemi ve programlanabilir yazılım destekleri ile kullanım kolaylığı ve sistemin güvenliği sağlanır.

İstenilen form ve ebadda sabit veya hareketli olarak tasarlanabilen bu sistemlerde, Şeklini veren zarif ve hafif çelik veya aluminyum konstrüksiyona giydirilmiş membran örtü uygulaması ana temadır. geometrik olarak  iç içe geçen ve güneşin etkisini azaltacak ritmde yapılacak tasarımlar iç mekan mimarisine de estetik değerler katacaktır.

Spor salonları, kort, havuz ve sokak üstleri için ideal bir kapatma sistemi olup, sabit ray üzerine dairesel, kare veya dikdörtgen geometrilerde motor sistemiyle hareket sağlanır. her türlü hava şartına dayanıklı olacak şekilde membranı öngerme formunda tasarlayabilir, fonksiyon ve estetiği bir arada tutabiliriz.